viskoviceee

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Marek Pinc

Marek Pinc

Výška: 175 cm
Váha: 80 kg
Držení hole: pravá
Odchovanec: Most
Předchozí kluby: Litvínov, Most, Litvínov, Kladno, Litvínov, Most, Ústí nad Labem, Litvínov, Most,Liberec
Draft NHL:Predators
Reprezentace: ČR: 4 zápasy
Hokejové cíle: titul
Přezdívka: Pincák
Rodinný stav: svobodný
Partnerka: přítelkyně Andrea
Děti: nemá
Sourozenci: bratr Michal
Nehokejové koníčky: sport, floorball, fotbal
Oblíbená hudba: Rock nebo Liberecká Hymna
Současné auto: Audi

Marek Pinc se narodil 20. března 1979 v Mostě. Stejně jako mnoho dalších talentů Severočeského kraje začínal s hokejem v Litvínově. V jeho dresu také poprvé okusil extraligu, konkrétně to bylo v sezóně 1996/1997. V témže roce si poprvé vyzkoušel i reprezentační dres, když si zachytal MS „18“. Následující dvě sezóny se Pinc v litvínovském dresu příliš neprosazoval, v brance Chemiků totiž kraloval Zdeněk Orct.

Vysvobozením se pro Pince stalo hostování na Kladně, kde působil v roce 2000/2001. V jeho dresu na sebe výrazně upozornil, neboť se rychle stal jednou z vůdčích osobností.

Po sezóně se však vrátil do Litvínova, kde skončil konkurent Orct. Pinc se tak ve 22 letech a s pouhými 59 utkání v nejvyšší soutěži stal novou litvínovskou jedničkou. V této roli působil v následujících třech sezónách, 13. listopadu 2003 se však přestěhoval do Ostravy.

Pinc původně zamířil do Vítkovic na měsíční hostování, při kterém měl nahradit zraněnou jedničku Ostravanů, Jiřího Trvaje. Svými spolehlivými výkony vedení Vítkovic zaujal natolik, že poté, co Trvaj zamířil do Ruska, přestoupil z Litvínova a stal se vítkovickou jedničkou. V následujících pěti sezónách svými výkony pouze potvrzoval slova o velkém talentu a stal se významnou vítkovickou oporou.

V závěru loňské sezóny, kdy Vítkovice nepostoupily do play-off, Pince zlanařilo vedení Fribourghu, který bojoval o záchranu ve švýcarské lize. Čtyři zápasy stačily k tomu, aby svůj úkol splnil a posílil další švýcarský tým EHC Biel. Ten se snažil o postup do první ligy, ale ani český brankář mu k vytyčenému cíli nepomohl. Kvalitními výkony v průběhu celé sezóny v klubu ale i reprezentaci (např. nejlepší brankář švédských LG Hockey Games) zaujal trenéra národního týmu Aloise Hadamczika natolik, že ho nominoval mezi trio gólmanů pro MS v Rusku. Na MS „Pincák“ naskočil do jediného zápasu, přesněji do 23 vteřin prodloužení s Kanadou. Poté inkasoval a jeho premiéra na vrcholné akci v dresu národního týmu skončila.

Před začátkem letošní sezóny překvapila vítkovické fanoušky zpráva, že vedení klubu angažovalo někdejší tamní hvězdu Martina Pruska. Vítkovice tak vstupovaly do extraligové sezóny s excelentní brankářskou dvojící. Poté, co Liberec umožnil odchod své brankářské jedničky Milana Hniličky do Ufy, obrátil svůj zrak právě do Vítkovic.

Ty definitivně vyřešily otázku brankářské jedničky a kývly na nabídku Bílých Tygrů. Marek Pinc přichází do Liberce na hostování do 30. dubna 2008 a vytvoří tak brankářskou dvojici s dalším někdejším „Litvínovákem" Michalem Fikrtem. Pince zná dobře trenér libereckých brankářů Kapoun, který ho kdysi vedl v Litvínově.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.